Najlacnejšie PZP online porovnanie

Kde si vybaviť povinné zmluvné poistenie?

PZP je jednou zo základných povinností každého majiteľa vozidla. Keďže ide o povinnosť určenú zo zákona, jej nerešpektovanie je riadne trestané a sankcionované vysokými finančnými pokutami. Preto sa neodporúča nikomu v rámci tohto produktu riskovať, hlavne nie tým, ktorí na tom finančne nie sú práve najlepšie. Preto vám odporúčame, vybavte si to online, ktoré vám jednoznačne poskytne tie najlepšie ceny poistenia. Nielen na auto, ale aj na iné vozidlá, daná stránka hneď aj umožní online porovnanie ponúk viacerých poisťovní. Povedzme si, ako to funguje.

Najlacnejšie ceny cez porovnanie PZP online

Určite je rozdiel, či zaplatíte za niečo o 300 eur viac alebo menej. Ak použijete kalkulačku na najlacnejšie porovnanie poisťovní PZP online, tak cez výpočet získate super ceny. Vašou úlohou bude vypísať formulár, ktorý nájdete aj na hore uvedenej stránke, na ktorú vám stačí si len kliknúť. Formulár na uzavripzp.sk sa skladá z dvoch častí:

  • z údajov o vozidle
  • a z údajov o majiteľovi vozidla.

Je veľmi dôležité, aby ste vyplnili presné údaje o vozidle, pretože aj od toho sa odvíja cena PZP a takisto, ak by ste si uzatvorili tento produkt so zlými údajmi, nebude platný. Ak si nie ste istý niektorými parametrami vášho vozidla, zoberte si na pomoc technický preukaz, ktorý obsahuje všetko, čo budete potrebovať. Ide napr. o:

Pri údajoch o majiteľovi, pravdepodobne vás, formulár požaduje také informácie, ako napr.:

  • či ste už niekedy spôsobili dopravnú nehodu,
  • ako dlho ste v bezškodovom stave,
  • či ste dôchodca – https://www.uzavripzp.sk/pzp-pre-dochodcov/,
  • v akom okrese bývate,
  • číslo vášho vodičského oprávnenia,
  • dátum narodenia,
  • či máte deti do 15 rokov,
  • účet v OTP banke atď.

Nič zo zadaných údajov nebude zneužité, všetky fakty ovplyvňujú výsledok porovnania PZP online.

Čo nasleduje po odoslaní údajov?

Po vypísaní všetkého potrebného formulár odošlite a do niekoľkých sekúnd sa vám vyobrazia výsledky online porovnania PZP, v ktorých určite nájdete aj to najlacnejšie na trhu. Požiadate o to jediným klikom, dopíšete niekoľko údajov o vás a na mail vám bude doručených niekoľko dokumentov, v rámci ktorých zmienime dočasnú zelenú kartu, ktorú si musíte vytlačiť. Platí však len 30 dní, takže si dajte pozor, aby ste do tejto lehoty zaplatili poistné, ináč vám toto zabezpečenie vozidla zaniká. Po zaevidovaní vašej platby vám spoločnosť odošle originál zelenú kartu, ktorá je nutná na legálne používanie daného vozidla aj v zahraničí.

Prečo žiadať a hľadať cez internet?

Dnes je už všetko, vrátane akýchkoľvek druhov poistení, dostupné na internete. Na čo zbytočne strácať čas návštevami mnohých pobočiek, ktorých pracovníci žiadajú časovo náročné konzultácie. Zisťovanie ponúk takýmto spôsobom vás môže pripraviť aj o hodiny času, o peniazoch ani nehovoriac. Ak sa však budete sústrediť na požiadanie a porovnanie PZP online, buďte si istý, že získate to najlepšie a najlacnejšie. To, čo potrebujete si jednoducho vyberiete z prehľadnej ponuky, bez toho, aby ste niekam chodili alebo za to platili.

Policajná kontrola bez bielej karty môže byť veľký problémMáte na pokuty?

Ak sa vám zdá cena privysoká, je na čas vyskúšať online porovnanie, ktorý vám urobí bezplatný výpočet všetkých dostupných ponúk. Uvidíte, že ho môžete získať aj, ľudovo povedané, za šupky. Vyššie spomínaných 300 eur totiž nemusí predstavovať len rozdiel medzi jednotlivými produktmi, ale aj pokutu, ktorú by ste zaplatili, ak by vás policajti náhodou zastavili a zistili by, že sa neviete preukázať zelenou kartou, ktorá slúži ako dôkaz toho, že tento typ povinného zabezpečenia na vozidle máte.

Katastrofálnejšie následky by pre vás malo to, ak by ste s vozidlom, ktoré nemá PZP, spôsobili dopravnú nehodu. Pokuty sa v takom prípade pohybujú v oveľa vyšších rozmeroch, aj v niekoľko miliónových. Okrem toho musíte zaplatiť aj škody, ktoré ste spôsobili všetkým vozidlám.

Nielen auto spadá pod túto povinnosť

PZP sa netýka len auta, ale aj iných motorových a nemotorových dopravných prostriedkov, ktoré sú súčasťou cestnej premávky. Ide napr. o motocykel, dodávku či iné ťažšie vozidlá, prípojné vozidlá, ako napr. prívesný vozík atď. Mnohí sa riadili tým, že vozidlo, ktoré má evidenčné číslo, potrebuje toto zabezpečenie, no skutočnosť je taká, že aj niektoré špeciálne vozidlá, ktoré nemajú evidenčné číslo, ho tiež potrebujú. Ide napr. o poľnohospodárske stroje, vozidlá s EČV typu C, vysokozdvižné vozíky atď.

Výšky všetkých sankcií, ale aj to, aké vozidlá majú poisťovaciu povinnosť si viete nájsť aj v zákone o povinnom zmluvnom poistení. Ak by ste však potrebovali aj iné informácie, skúste sa pozrieť na tento článok sem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *